Vybavení ordinace

Měření koncentrační hladiny C-reaktivního proteinu pomáhá při rozlišení bakteriální a virové infekce. Běžná koncentrace CRP v séru zdravých jedinců je nízká (0-7 mg/l). Při bakteriální infekci se výrazně zvýší.

Provedením tohoto jednoduchého testu lze předejít zbytečnému předepisování antibiotik pacientům, pro něž nemají význam při virovém typu infekce. Výsledky měření lze odečítat nikoli za hodinu jako u sedimentace, aběhem 6-12 hodin.

Ve většině případů platí, že zvýšené koncentrace CRP jsou typické pro bakteriální onemocnění, na rozdíl od virového, kdy koncentrace CRP zůstává v normálním rozmezí. Při úspěšné léčbě antibiotiky dochází k rychlému poklesu, při neúspěšné léčbě zvýšení přetrvává patří mezi reaktanty akutní fáze s rychlou odpovědí. Je produkován játry, jeho plazmatická koncentrace se zvyšuje již 6 hodin po vypuknutí zánětlivého procesu nebo jiném náhlém poškození tkání, maxima dosahuje za 24 - 48 hodin.

Účinnost nasazené léčby u pacienta lze hodnotit nikoli až po týdnu (jako u sedimentace), ale již za 1 - 2 dny. C-reaktivní protein (CRP)

Smart 700-340Přístroj měří: CRP, INR, FOB, Mikroalbumin, HbA1c(glykovaný hemoglobin), Homocystein, Lp(a)
EKG 12ti svodové

Součástí standardního vybavení ordinace je například glukometr, biolampa, přístroj pro magnetoterapii a další.